Vzkaz pro všechny (anti)fanoušky Barbar Punku

Mamut mě požádal, abych na blogu zveřejnila jeden text a já mu ráda vyhovím. Možná někteří z vás nevědí, o co jde – tím lépe. Celý text se týká kauzy, v níž byli Barbaři nařčeni z toho, že jsou národně bolševická kapela a že toto (podle některých lidí zvrácené a hnusné) hnutí propagují.
Mamut se rozhodl již poněkolikáté uvést věci na pravou míru – více o celém problému se můžete dozvědět v článku Antifa, barbaři a zákazy aneb jak to bylo doopravdy.
Tento text je tu ale hlavně pro lidi, kteří se o kapele tyto hnusné pomluvy doslechli a zadali si do googlu heslo Barbar Punk – a toto rozhodnutí je přivedlo až sem. Doufám, že to už konečně pochopí všichni a přestanou Barbary osočovat se spojení s jakýmikoli politickými i jinými uskupeními, protože oni vždy byli a vždy budou svobodní, nezávislí a jediné, co vyznávají a o čem taky zpívají je právě svoboda, ženské, alkohol, válečná vřava a barbaský život pod hvězdami a v lůně přírody.

Všem, všude a navždy: BARBAR PUNK není Národně bolševická kapela a nemá s národně bolševickou stranou ŽÁDNÉ PŘÍMÉ SPOJENÍ!!!

Je mi trapné, že musím vůbec tento článek vůbec psát, ale není jiného zbytí, neboť pomluvy a špína, kterou někteří „aktivisté“ hážou na naši kapelu, již přesáhly únosnou mez. Chci tímto uvést na pravou míru určité „zkazky“, které o nás kolují a které se možná donesly i k vašim uším…
Vše začalo v roce 2009, když jsme měli hrát na festivalu Pod parou a byli jsme náhle, týden před akcí, vyškrtnuti z programu. Jako zdůvodnění se nám dostalo, že na popud „jistých vlivných lidí“ (není to trochu divné, ti „vlivní lidi“ v punkovém hnutí?!?!) nám nebude umožněno vystoupit, protože jsme údajně Národně-bolševická kapela a propagujeme toto hnutí, které je s punkem neslučitelné. Byli jsme v šoku, ale přiznali jsme, že náš basák Dejv je opravdu členem této strany a má tento názor- označuje sám sebe, že je Národní bolševik.

Ovšem zbytek kapely s tímto hnutím nesympatizuje ani ho nepropaguje.

Kapela BARBAR PUNK jako celek nikdy Národní bolševismus nepropagovala, nikdy se k němu nehlásila (a ani to nemá v plánu).
To, že náš dlouholetý kamarád a basák má tento názor, přece neznamená, že ho kvůli tomu máme vykopnout z kapely, nebo snad ano? Je to člověk, kterého znám dlouho a osobně ručím za to, že nikomu nikdy neublížil, nikomu svoje názory nevnucuje (a už vůbec ne násilím) a je to inteligentní člověk, se kterým se dá diskutovat. Co dělá mimo kapelu, je podle mě jeho věc a za své názory by nikdo neměl být utlačován.
To si však někteří „aktivisté“, převážně z „anarchistických“ a „antifašistických“ kruhů nemyslí, a tak na nás od té doby pořád útočí, že kvůli tomuto členovi jsme prý všichni Národní bolševici. Mnoha těmto lidem jsme říkali, že nejsme, ale oni nám odpověděli větou : „Stejně jste.“
No není to k popukání???!!!

Tímto článkem rozhodně nechci urážet všechny lidi z těchto hnutí. Vím, že jsou tam i rozumní lidé, ale toto je adresováno těm, kteří nás neprávem nařkli z něčeho, co nejsme:
Vážená Antifo, Brněnské Food not bombs a všichni „uvědomělí“, kteří jste nás celou dobu hanili:

KAPELA BARBAR PUNK NENÍ NÁRODNĚ BOLŠEVICKÁ KAPELA A SPORY VÁS A NÁRODNÍCH BOLŠEVIKŮ JSOU NÁM U PRDELE!!!
Nejsme ani jedno, jsme Barbaři, naše názory jsou v našich písních a na našich stránkách. Už nás PROSÍM nechte být a nechte nás hrát pro radost nás i našich fanoušků. Nepomlouvejte nás a vynechejte nás z vaší trapné pomlouvací mašinérie.

Navíc od nás v těchto dnech Dejv odchází, takže už OPRAVDU NENÍ ŽÁDNÉ SPOJENÍ MEZI BARBAR PUNK A NÁRODNÍMI BOLŠEVIKY!!!
Doufám, že lidé, kteří si toto měli přečíst, si to přečetli a vy, kteří nevíte, o co jde a co jsou to vůbec ti Národní bolševici, tak to radši vůbec neřešte a přijďte na náš koncert, až budem hrát u vás v klubu!
Uvidíte, že nejsme žádní Bolševici ani Menševici ani Lákýrníci a že nás baví veselit se s holkama, popíjet medovinu a skákat na pódiu!

Bohové s vámi, kdož v dobrém rozmýšlíte!

A na závěr jedno moudré moudro:
Voltaire : Nesouhlasím s vašim názorem, ale až do smrti budu bojovat za vaše právo ho mít.

PUNK’S NOT DEAD!!! Mamut

12 komentáře “Vzkaz pro všechny (anti)fanoušky Barbar Punku

 1. Ne, nevím, o co jde, ale ten minulý článek jsem četl.
  Řeknu to takhle: Kdo chce psa bít, hůl si najde.
  Pokud je někdo někomu nepohodlný, nezáleží mu na pravdě.
  Takhle to v týhle nepovedený civilizaci funguje. Bohužel.

 2. Lidská blbost a škatulkování nezná mezí… Nenechte se tím odradit, od toho, co děláte, protože to děláte dobře a už se těším, až zavítáte někam poblíž, určitě si nenechám váš koncert ujít 🙂

 3. tenhle pocit dost důvěrně znám a proto s Barabary soucítím. je naprosto šílené bojovat s někým, kdo vidí akorát těsně prřed sebe a když mu do jeho malého zorného úhlu někdo strčí pravdu přímo pod nos, zakreje si oči.
  Protože já si myslím, že po přečetní tohohle článku řeknou jediné: A stjně ste.  jako kdyby vás snad měli znát líp než vy sami. Netuším co je na medovině a podobných věcech bolševického a pátrat po tom nebudu. Co je antifa zač jsem zjistila velmi rychle a je docela smutné, že se hnutí s původně docela dobrým cílem proměnilo ve zvhlou organizaci, jejíž členové si nevidí do huby a melou kravinu za kravinou.
  Kdyby šlo o jednotlivce mávl by nad tím rukou, když jde o kapelu je to těžší, protože kapela dobré jméno potřebuje.
  Držím vám palce a až se objevíte někde poblíž určitě se přijdem podívat. počítám že přítel bude nadšenej.

 4. Tedy Lúmenn…ty jsi zvláštní člověk…na jedné straně na poslovi světla se tváříš jako málem svatoušek a křehká bytost…na straně druhé divočák který řádí v soutěžíš s barbarem mamutem a tady konkréně v různých hudebních akcích…jako punk a jiné…nevím…ale podle mého názoru jsi nejen hyperaktivní ale navíc až tak trochu chaotická…myslím si, že takový názor jako mám já určitě mají o tobě i další lidé…nicméně berou tě takovou jaká jsi (to ovšem neznamená že je to v pořádku)… 🙂

  [3]: Nemám rád barbary… to je můj svobodný názor.

 5. mě by zajímalo, kdo určil, že toto hnutí je s punkem neslučitelné. Já s ním naprosto nesouhlasím, ale přesto.. vždyť ani dneska po 40 letech nikdo nedokáže definovat punk. Pro každého je to něco jiného, pro někoho by to mohl být právě i bolševismus, proč ne. Je to o svobodě, on sám se dobrovolně rozhodl, proč za to trestat celou kapelu.

 6. No je smutny že právě lidi kteří by měli podporovat svobodu, dělají přesnej opak: Svoboda, ale jedině podle našich pravidel.

  PS: Prosím vyřiďte někdo Mamutovi ať mi pošle…on ví co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.