Reportáž z koncertu – Brooklyn – Brno, 13.10.2010

bp
Tento koncert měl od začátku hned několik problémů, z nichž ale všechny se podařilo více méně úspěšně vyřešit. Za prvé hráli ve stejný den v Brně hned dvě další silná lákadla – Morčata na útěku na Melodce a Záviš na Skleněné louce.
Díky tomu nakonec přišlo do Brooklynu jen asi kolem třiceti lidí, většina na Barbary, v menšině pak bylo publikum pražské kapely Destraktor.
Druhý zádrhel se ukázaly být bicí, které si Destraktoři nemohli přivézt a tak je zařizovali Barbaři. Přepravit bicí z Horsetova sklepa o pár ulic dál do klubu se nakonec ukázalo být větším oříškem, než jsme všichni původně čekali. Nejdřív Horset prošvihl termín odvozu, pak nemohl najít klíče od domu a tak se bicí nakonec dostaly do Brooklynu šalinou a asi o hodinu později, než se původně plánovalo.

Nakonec se ale přece jen podařilo vše smontovat, zapojit a Destraktor s hodinovým spožděním (koncert měl začínat v osm) začali hrát. Nebyli špatní – prostě punk, kde se hraje hodně nahlas a dá se na to hodně dobře pogovat. Bohužel to publikum moc nepochopilo a nebýt Horseta, Mamuta a zbytku naší bandy, asi by celou dobu hráli pro sedící publikum. Nakonec se nám ale podařilo to slušně rozpařit a když po necelé hodině Destraktor dohráli, publikum bylo nadržené na další porci zábavy.
Tu jim po chvíle zvučení Barbar Punk dopřáli více než slušně. Ovšem na řadu přišel třetí zádrhel dnešního večera – nový bubeník Ota. Ano, kdo to ještě nevíte, tak Barbar Punk mají nového bubeníka, který vystřídal Dana Vertiga, který se s kapelou rozloučil na letošním Barbar Festu. Ota má zatím za sebou jen dvě zkoušky a na tomto koncertě si poprvé vyzkoušel, jaké to je sedět za Barbary a držet jim rytmus. Zodpovědnost přijal sice nejistě, ale na to, jak krátce je členem kapely a jak málo je s nimi zatím sehraný, velice dobře. Přesto mu občas vypadávalo tempo a pletla se mu sloka s refrénem, což občas vyvolalo v pogujícím hloučku pod pódiem zmatek, ale na poprvé to bylo super a Ota si vysloužil obrovský potlesk fanoušků.
dan
Odcházející bubeník Dan Vertigo…
oto
…a nový bubeník Ota
(oba s poněkud překvapenými výrazy…)
Poslední zádrhel tvořily vypadávající kabely od mikrofonu a kytary, které byly strůjcem několika komických situací, kdy najednou v půlce písně ztichl Horset nebo když kapela držela mezihru, zatímco Horset venklal s kabelem a řval: „Zachraňte kytaru, nemůžem hrát, musíme zachránit kytaruu!“
Na závěr (při písních Zas potáhnem do boje a Raketová základna) se k Barbar Punku připojil ještě jeden nový člen – tedy pouze hostující a příležitostný, ale i tak obohacující repertoár kapely o nové podněty. Byl to Laeg Mortemir, všestranný hudebník, který doprovodil Barbary na dudy. Díky nepříliš dobré sehranosti a špatnému ozvučení se bohužel tento eperiment příliš nevydařil a budu-li upřímná, znělo to dost hrozně, přesto zrovna dudy znějí k hudbě Barbar Punku jako by k ní patřily odjakživa a je jen otázkou času, kdy se kapela s Laegem sladí a přinese nová oživení k vystoupení.
Koncert ukončila Horsetova fireshow, která natolik vyděsila majitele klubu, že přikázal kapele okamžitě skončit. Přes všechny zádrhely, obtíže a nové, nevyzkoušené členy kapely, patřil tento koncert k lepším – a to hlavně díky výborné atmosféře, která vládla v publiku. Po hudební stránce se kluci předvedli hluboko pod svým průměrem, což ale vetšinou nahradili rychlou improvizací a humorem:)
Fotky z akce zatím nejsou, ale jakmile je Sovička dá na internet, hodím sem odkaz;)
Aktualizace 21.10.: fotky jsou, najdete je na tomhle odkaze🙂

4 komentáře “Reportáž z koncertu – Brooklyn – Brno, 13.10.2010

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.