Kterak se Lúmennka soudila a dostala se na výšku (doufám)

Dneska jsem byla poprvé u přestupkové komise. A před čtrnácti dny jsem byla pošesté na Scio testech. A zatímco u druhého zmiňovaného zážitku ještě s jistotou nevím, jak to dopadlo, ale vypadá to velmi dobře, ten první dopadl špatně. Ale nedávno jsem nalezla úžasný citát, který mi dodal hodně sil a tak se jím řídím i teď – pravda zůstane pravdou, bez ohledu na to, zda za ni bojujeme. Kdo neví, o co se jedná, popisuji to v článku zde, ve zkratce jsem podávala oznámení na svého bývalého, za to, že mě několikrát zbil a de facto na mě páchal domácí násilí.
A ačkoli má pravda pro nedostatek důkazů nezvítězila, vím, že na každou svini se voda vaří a jednoho dne ty boží mlýny toho chudáka, co si kompenzuje svou malost bitím žen, prostě semelou.


Vtipné je, že se všude chlubí tím, že nic neudělal a tím, že ho strašně miluju, protože ho strašně navštěvuju – navštívila jsem ho skutečně a to poté, co mi brečel do telefonu, že skočí z okna, jestli se k němu nevrátím. A prý na mě nepodá trestní oznámení za stalking a pomluvu (u toho brečím smíchy), protože nechce, abych já chudinka neměla podmínku a záznam.
Když někdo nedostane žádný trest za to, že několikrát někomu slabšímu fyzicky ublíží (o nadávkách a psychickém týrání nemluvě), jaký trest dostanu já, že tu a tam na internet napíšu pravdu? I když je v tomhle státě možné vážně všechno, tak tohle je tak směšné a absurdní, že to nezvládne ani policie naší banánové republiky. Nehledě na to, že já vlastně chci, aby to někdo začal zkoumat, protože pak se dojde na všechny důkazy, které přestupkovou komisi nezajímaly, všechny ty vzkazy na facebooku a na smsky, na svědectví lidí, kteří toho magora znají a ví, co je zač…na to se moc těším:)

Ale dost. Nechci se už k tomu vracet, je rozhodnuto, jak je a pro mě tímto tato etapa života končí. A „pan Wagner“ se ke svému smutnému konci dovede sám. Mě naproti tomu čekají veselé zítřky studentské:)

Ano, ano. Ještě to není jisté, ale poměrně dobře jsem zvládla Scio testy, tedy přijímací zkoušky na výšku, kde se hlásím na dálkovou, resp. kombinovanou žurnalistiku tady v Brně. V podstatě jsem se nepřipravovala a výsledek 94% z obecných studijních předpokladů a 75% ze ZSV mě příjemně překvapil. Na přijetí by mi měl stačit percentil kolem 133% a vzhledem k tomu, že má 169%, pak si asi mohu gratulovat k přijetí. Třikrát juch, mám ze sebe radost.

Kromě toho jsem zažila moc pěkný víkend, v pátek opožděná narozeninová párty s kamarády a v neděli úžasný výlet s Lizzie na Býčí skálu, no prostě je to fajn. I když by mohlo být o malinko líp, třeba se večer ke komu tulit nebo kdyby kočička nerozbíjela vybavení bytu a pejsek nekousal kožené bundy na cucky, ale nemůže být všechno dokonalé:) Užívejte nádherného, i když trochu deštivého května:) Lúmennka

18 komentáře “Kterak se Lúmennka soudila a dostala se na výšku (doufám)

 1. Souhlasím. Toho hajzla skutečně zavřít. Ale je zajímavý, že kdyby tohle udělal normální člověk, tak letí za katr okamžitě. Ale jak je to politik, tak najednou nejsou důkazy. Ale snad to dopadne nakonec dobře. A jinak gratuluju k přijetí na VŠ.

 2. Nechci Ti gratulovat k přijetí, dokud to není jisté, abych to náhodou nezakřikla, ale gratuluji k parádním výsledkům, dobře Ty! Až budeš mít rozhodnutí o přijetí v ruce, věřím, že se nám tady zmíníš 🙂

  S tím chlapem je mi líto, že to takhle dopadlo, ale myslím, že je hlavně dobře, žes ho dokázala opustit i přes to jeho citové vydírání a vyhrožování sebevraždou. Chlap, který mlátí ženské, si žádnou nezaslouží.

 3. Byl jsem svědkem toho jak manžel mlátil svou manželku. Dal jí přes hubu nechutným liskancem. Do dnes se mezi přáteli chlubí, že to byla pouze výchovná reakce na bezradného člověka a všichni mu fandí, že to zvládl tak dobře. Násilí je potíží a mezi lidmi asi nikdy nevymizí. Chováme se hůř než zvířata, možná trochu lépe než kudlanky, které své chlapy pro jistotu sežerou, což  promítnuté na lidi, je horší než liskance.
  Ovšem taky je nutno si připomenout skutečnost, že tisíc kilometrů odtud probíhá legální prodej žen, které jsou znásilňovány až padesát let v kuse, denně. Takže jsi vyvázla ještě dobře.

  Tím ale nechci nijak zakecat skutečnost, že člověk, který páchá násilí na ženě, není člověkem a je to neodpustitelný odporný čin.

 4. Ahoj Lumennko, moc drzim palce. Jen se musim divit, ze ten soud dopadl takhle, pritom zrovna domaci nasili je desne zmedializovane (zrovna dnes jsem v saline potkala i plakat o nem), takze jsem si myslela, ze je mozne ho i resit a ne to nechat jen tak, prestoze bylo vzneseno nejake obvineni s urcitymi dukazy a nejen od tebe. Uplny Kocourkov tady. :-/

 5. 133% percentil? zaujimalo by ma z akej dimenzie je takato matematika – kedze si napisala ze si lepsia ako 133% ludi….ak nevies co to slovo znamena tak ho prosim nepouzivaj.

 6. [9]: pro tyto školy se používá součet dvou percentilů – tedy maximum je 200%, procenta by měla být samozřejmě v uvozovkách, ale je to prostě součet dvou percentilů, proto je tam použit ten znak. Když neumíš přemýšlet, tak prosím nepiš chytré komentáře;)

 7. [10]: ja som dobre pochopila ako si to myslela, len to jedno slovko "sucet" ti tam akosi chybalo a preto to vyznelo kompletne stupidne 😛
  a tiez znak "%" neznamena percentil. percenta je kolko si dosiahla bodov v pomere s plnym poctom. percentil je kolko percent ludi bolo horsich ako ty 😛

 8. [11]: tak když to chápeš, nevím v čem je problém:) Dobře, znak pro percentil je možná jiný, ale pro pochopení souvislostí je to dostatečné, koneckonců, matematická část u mě byla nejhůře hodnocená:))

 9. Úžasné, jak se říká ,,Nezavírejte oči, když vás někdo mlátí a týrá, mluvte o tom, abychom vám mohli pomoci!"
  – A když mluvíš, tak ti stejně nikdo nevěří a ještě se to použije pro tobě.
  To mi někoho připomíná.. Jo aha, že by mě před pěti lety?!

 10. Nestojí za slovo,
  za pohled tvůj,
  kdo člověka a ženu v tobě nectí.
  Nestojí za pohrdání,
  když ani neodtáhne se ctí.
  Vyděrač všemocný,
  vlasy tvé vytrhat chce
  rukou tvou vlastní,
  je chudák nemocný
  chycen ve své pasti
  ubohosti.
  Sžírá jeho a ne tebe,
  ty máš přece svoje nebe.
  Ve svém srdci, myšlenkách a snech
  ve všech obyčejných dnech,
  svého života.

 11. Ano,je. Neboť chránit se mají květy pozemské, jen hlupák květinu zašlápne a pak ji klackem podepírá, denně zalévá. Však marně, květina uvadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *